Bez kategorii

Nil: wierzenia związane z egipską rzeką

Egipt darem Nilu

Egypt Online VisaW niniejszym wpisie wyjaśnię dlaczego Egipt, był powszednio zwany „darem Nilu”. Egipt jest położony w Afryce, w segmencie pustynnym.

Więc dookoła otaczały go same piaski, nigdzie nie było jezior czy roślin, z wyjątkiem kaktusów. Jednak przez Egipt przebiega jedna rzeka „Nil”, to jest jedyna rzeka, która przepływała przez Egipt.

Znaczenie Nilu

Właśnie niedobór rzek, na terenie Egiptu, uniemożliwiał hodowlę roślin, sprawniejsze poruszanie się. Co roku Nil wylewał się, co uniemożliwiało uprawę roślin. Co interesujące wylewy rzeki konotowały bieg życia w państwie faraonów.

Egypt Online VisaCiekawostką jest że terminarz antycznych Egipcjan, bazuje na wylewach rzeki: siewy oraz żniwa odpowiadały aktualnym porom roku. Również interesujące może być, że określenie „Egipt” wywodzi się od staroegipskiego słowa Kemi, co oznacza „muł nilowy”(później z tego mułu robiono cegły).

Wracając do komunikacji wodnej, Nil używano właśnie do przetransportowania przygotowanych cegieł, jakie były wykorzystywane do wznoszenia piramid dla pierwszych faraonów. Nil był również łączony z wiarą, która była niezmiernie znacząca dla antycznych Egipcjan.

Nil a wierzenia religijne

Faraon odbywał swoją ostatnią ziemską wyprawę po Nilu, wspólnie z gromadą żałobników. Rzeka posiada parę bóstw: Apis, który był odpowiedzialny Egypt Online Visaza wylewy rzeki, oraz Sobeka bóstwo krokodyl – opiekował się obszarami, jakie obfitowały w wodę.

Oczywiście wylewy Nilu, były niekiedy za małe, aby cokolwiek uprawiać, co skutkowało wysokim głodem, dlatego społeczeństwo Egiptu zostało zmuszone do budowy kanałów nawadniających. Optymalnym oraz największym ogniwem upraw byli rolnicy, ich było najwięcej więc to oni najwięcej pracowali.

Zobacz więcej: Egypt Online Visa .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *