Bez kategorii

Witryna ekspozycyjna chłodnicza – rodzaje

Jak wybrać witrynę chłodniczą?

Witryny chłodnicze mają szerokie zastosowanie w sklepach, cukierniach, a głównie w lokalach gastronomicznych. Z jednej strony dostarczają artykułom zachowanie ważności, z drugiej pobudzają odbiorców do zakupów.

Typy witryn chłodniczych

Szerokie przeznaczenie witryn chłodniczych spowodowało, że producenci oferują wiele modeli dopasowanych do konkretnych przeznaczeń.Witryna chłodnicza dla gastronomii – wykorzystywana jest zwykle w barach sałatkowych, lodziarniach, punktach oferujących kebaby, burgery. Ich fundamentalną misją jest zapewnienie świeżości sprzedawanym wyrobom i półproduktom.

Witryny tego typu rozmiarami dopasowane są do rozmiarów pojemników GN, dzięki czemu ich powierzchnia jest perfekcyjnie zagospodarowana. Poza tym artykuły prezentowane są nadzwyczaj gustownie.

witryna chłodnicza

Witryna ekspozycyjna chłodnicza – jest przeznaczona do wyeksponowania gotowych produktów, przeważnie napojów, ciast, deserów, artykułów promocyjnych. Często też używana jest do rekomendowania współpracującej marki, wtedy najczęściej producent ją wynajmuje. Witryny chłodnicze dla marketów – to szafy chłodnicze z przeszklonymi drzwiami, w których rozmieszczane są towary wymagające odpowiedniej temperatury, ale niewymagające wyjątkowej ekspozycji.

Witryny zamrażalki – wykorzystanie posiadają po pierwsze w sklepach spożywczych, gdzie poniektóre artykuły muszą być oferowane w stanie zmrożonym. Witryna umożliwia konsumentom dobór pożądanego towaru przed otwarciem zamrażarki.

Czym sugerować się przy wyborze witryny chłodniczej?

Poza kryteriami użytkowymi istotnym wyznacznikiem jest format witryny. Szczególnie w małych sklepach i lokalach gastronomicznych ma to nader ważne przesłanie. W marketach wielkopowierzchniowych zazwyczaj użytkowane są witryny chłodnicze z agregatami zewnętrznymi zlokalizowanymi w osobnym pomieszczeniu. Przez to witryny pochłaniają mniej powierzchni.

Praktyczne witryny chłodnicze muszą mieć możliwość dowolnej aranżacji wnętrza – rozstawienie półek, światło. Witryny chłodnicze pracują w trybie ciągłym, zatem ze względu na eksploatację prądu, należy decydować się na witryny z wysoką klasą energetyczną i również możliwością ustawy temperatury w stosunku od potrzeb.

Inne informacje: witryna ekspozycyjna chłodnicza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *